Okładziny przeciwsłoneczne

Wśród wielu uderzających cech architektonicznych w centrali firmy DuPont, w miejscowości Wilmington w stanie Delaware, od razu rzuca się w oczy zestawienie pionowych okładzin przeciwsłonecznych Corian® z naprzemiennymi panelami aluminiowymi oraz panele Corian® Exteriors, które razem z oknami wstęgowymi (poziomymi pasami okien) stanowią główne elementy okładzinowe.

Firma architektoniczna AECOM przewidziała zastosowanie okładzin przeciwsłonecznych nie tylko w celu zapewnienia poświaty przy wschodzie i zachodzie słońca, ale również stworzenia ciekawych układów cieni w całym budynku powodowanych przez słońce zmieniające swoje położenie w ciągu dnia. 

Okładziny przeciwsłoneczne mają zwykle długość 1,83 m (6 stóp) lub 2,74 m (9 stóp) i głębokość 305 mm (12 cali). Jako uzupełnienie głównych kształtów, takie same konstrukcje pionowe w mniejszych wymiarach zostały wykorzystane do architektonicznego uatrakcyjnienia innych obszarów dziedzińca pomiędzy dwoma najnowszymi budynkami na terenie siedziby firmy Dupont. Pracownia AECOM współpracowała z firmą DuPont przy projektowaniu konstrukcji pod okładziny przeciwsłoneczne.